הפעילויות שלנו - רמת טבריה

  אורה מספרת על קורס הבישול בכנס השנתי
קורס בישול משותף לדיירי שלוחה ולתושבי השכונה  - אורה חביב מגל  איילת גור לביא אפרת לוי 
מעון רמת טבריה
לבית ברחוב ברנר אין גדרות . כל החפץ יכול להיכנס ולצאת ממנו כאוות נפשו. ובכל זאת ניראה כי תושבי השכונה חוששים, מציצים וממשיכים. כך מוצבים להם אט אט גדרות וחומות בלתי נראים. אנחנו רוצים לפרוץ את החומות. בין השאר הכרות , חשיפה, עניין משותף מובילים לכך.
רציונל:הרעיון להקמת שלוחה נועד לאפשר לדיירים מתוך המעון להשתלב בחיי הקהילה, לתת אפשרות לחיות בסביבה נורמטיבית ומתפקדת.
עקרון הנורמליזציה-" מתן אפשרות ללוקים בפיגור שכלי לנהל חיים הדומים לחיים נורמטיביים ככל האפשר" (מייקלסון- דנמרק)עם המעבר של הדיירים לדירה נדרשה חשיבה לסוגיות כמו חינוך, פנאי תעסוקה ועוד. היעד הראשוני בפעילות הפנאי היה להוציא את דיירי הדירה להשתלב בפעילות הקיימת באזור מגוריהם הקרוב והרחוק, וכל נעשה,יציאה לבית קפה, הליכה לשוק העירוני, מופעי תרבות באולם המתנ"ס בעיר ועוד.
מתוך רצון שלא להסתפק רק ביציאה אל הקהילה ולקוות לסבלנות או לקבלה,קבענו יעד נוסף: להביא את הקהילה אלינו לפעילות משותפת. פעילות אשר מחד לא תתעלם מהשוני בין יכולות הדיירים לתושבי השכונה ומאידך תדגיש את השוויון ביניהם.
ומה יותר מקרב לבבות, מפעיל את כל החושים, מוביל ליצירתיות ותחושת הצלחה מיידית מקורס בישול
 
בפועל:הקורס מיועד לתושבי השכונה ולדיירי הדירה אשר מעוניינים בכך ומוכנים להתחייב על הגעה בזמן והתמדה. הוא מתקיים במטבח הדירה אשר מאובזר בציוד בישול חדש ומשוכלל נידרש ובפרודוקטים. את הקורס מעביר שף מקצועי אשר מלמד הכנת מנות ברמה גבוהה תוך מתן תשומת לב לדרך ההכנה ולהגשת המנה. שיעורים לדוגמא: אפיית לחמים מיוחדים, פוקצ'ות, הכנת אגרול, סושי, בישול איטלקי- ניוקי, לזניה ועוד,מתוקים- עוגיות מרוקאיות, עוגות , פיסול בבצק סוכר ועוד.
עם סיום הקורס יתאפשר קורס המשך לקבוצה זו ויפתחו קורסים נוספים כמו תכשיטנות וקליעת סלים, תוך רצון לעניין ולקרב שכנים ותושבים נוספים ולהרחיב את מעגל ההכרות וכך בעצם להפוך את הדירה למקום מפגש, כשהדיירים מארחים בו את שכניהם ומפיקים תוצרים חינוכיים וחברתיים
 
 
 
 
 
דיירי מעון טבריה בילו בטבע עם תלמידי בית הספר ניר העמק
 
 
בל"ג בעומר נפגשו דיירי מעון רמת טבריה עם נערים ונערות מכתות יא' - יב' מבית הספר ניר העמק ליום בטבע לכבוד ל"ג בעומר ביער לביא.
בפעילות נהנו הדיירים מתחנות מגוונות של יצירה בטבע, הכנת מוביילים, כלי נגינה מהטבע, פעילות גופנית, משחקי חוץ, שירה בציבור וכמובן שמדורה עם פיתות בטאבון ותה צמחים.
תלמידי ניר העמק הוכיחו שמנהיגות, יוזמה ונתינה אינן מילים בעלמא וסיסמאות אלא מציאות.
למרות המפגש הקצר החליטו כולם על מפגשים נוספים בעתיד
 
 
 
 
 
 
 
ט"ו בשבט ברמת טבריה
 
בחג ט"ו בשבט ערכנו סדר טו בשבט עם מתנדבים מיחידת שמשון, הפעילות כללה שתיית ארבע כוסות ואכילת פירות ופירות יבשים לפי המסורת וכן שירה בציבור, ויצירה לכבוד החג
.
עם הדיירים הסיעודיים חגגנו ביחד עם מתנדבים מפנימיית חיספין , המגיעים קבוע פעם בשבועיים .
עם מכינת מיצר נטענו עצים בשטחי המעון.
 
 
 
 

 

טקס טו בשבט ברמת טבריה עם מתנדבים מיחידת שמשון

 

 

פארק אתגרי נפתח ברמת טבריה

 נפתח פארק אתגרי במעון המיועד בעיקר לדיירים האי שקטים. בפארק דשא סינטטי, משטחים רכים ומתקני כושר. בשבוע שעבר חגגנו את פתיחת הפארק עם ההורים של הדיירים.הפעילות כללה טקס הסרת הלוט, פעילות ספורט ופיקניק משפחות

 פארק אתגרי בטבריה

 

Simply-Smart.com